Grupper

I Turnerforeningen findes 3 landsdækkende undergrupper:

  • Ungdomsgruppen for piger i alderen 15-30 år
    Kontaktperson: Pia Hvid Sørensen
    Tlf.: 31 32 81 99; E-mail: pivzen@hotmail.com
  • Voksengruppen for piger i alderen over 30 år
    Kontaktperson: Birgitte Udsen
    Tlf.: 20 73 00 29; E-mail: bgasvaerk@youmail.dk
    Kontaktperson: Birgitte Rosenkilde
    Tlf.: 21 79 50 92; E-mail: carsten_rosenkilde@glenten.dk
    Kontaktperson: Merete Sarroe
    Tlf.: 48 41 48 44/22 80 49 36; E-mail: mqsarroe@webspeed.dk
  • Forældregruppen for forældre til piger med TS
    Kontaktperson: Annika Magnussen
    Tlf.: 24 98 83 55; E-mail: annika@magnussen.me
    Kontaktperson: Tina Healy
    Tlf.: 57 52 17 37; E-mail: te.healy@yahoo.dk
    Kontaktperson: Anette Brun Jensen
    Tlf.: 86 82 37 71/61 74 37 71; E-mail: anettebrunjensen@gmail.com

I Turnerforeningen findes også 5 lokalgrupper i henholdsvis

  • Sjælland
    Kontaktperson:
    Tlf.:
    Økonomi: Betina Jarnved
    Tlf.: 72 16 93 63; E-mail b.jarnved@smoerumnet.dk
  • Fyn
    Kontaktperson/Økonomi: Jonna Dahl Konradsen
    Tlf.: 62 69 19 84/28 73 19 84; E-mail: jonna.konradsen@live.dk
  • Sønderjylland
    Kontaktperson/Økonomi: Bodil F. Nielsen
    Tlf.: 74 69 42 05/28 97 03 27; E-mail: bodil_flyvholm@hotmail.com
  • Midtjylland
    Kontaktperson: Elisa Buchhave
    Tlf.: 21 80 15 45; E-mail: elisa_b@ofir.dk
    Økonomi: Ninna B. Sørensen – Tlf.: 97 26 79 67; E-mail ninnas@live.dk
  • Nordjylland
    Kontaktperson/Økonomi: Tine Sejerskild Nielsen
    Tlf.: 23 91 60 09; E-mail: tinesnielsen@gmail.com/li>